Skontaktuj się z nami
LEO

Numer telefonu : 13486085502

Jak wybrać dostawcę chmury dla rozwiązania chmury hybrydowej

August 31, 2021

Wybór dostawcy chmury jest wystarczająco skomplikowany, gdy planujesz uruchamiać wszystkie swoje obciążenia w jednej chmurze publicznej: musisz porównać różne funkcje i harmonogramy cen oferowane przez różnych dostawców chmury, aby określić najlepsze dopasowanie do Twoich obciążeń.Jeśli jednak wdrożyłeś rozwiązanie chmury hybrydowej, wybór platformy chmury publicznej, która wesprze Twoją strategię, jest jeszcze większym wyzwaniem.Wymaga porównania nie tylko podstawowych cech samych chmur publicznych, ale także oferowanych przez nie usługchmura hybrydowa.

Oto kilka porad dotyczących wyboru dostawcy chmury podczas tworzenia strategii rozwiązania chmury hybrydowej.

Chmury publiczne i rozwiązania chmury hybrydowej

ten znaczenie chmury hybrydowejjest trochę rozmazany.To sprawia, że ​​w niektórych przypadkach trudno jest określić, co w ogóle liczy się jako chmura hybrydowa.Zakres, w jakim wdrażanie, zarządzanie i monitorowanie obciążenia jest scentralizowane w chmurze hybrydowej, może być różny.

Jednak wszystkie rozwiązania chmury hybrydowej mają jedną wspólną cechę podstawową: łączą usługi z platformy chmury publicznej z infrastrukturą prywatną.Chmury publiczne są zatem niezbędnym elementem składowym chmur hybrydowych.

Wybór odpowiedniej chmury publicznej dla rozwiązania chmury hybrydowej

Jeśli chcesz zbudować rozwiązanie chmury hybrydowej, jednym z pierwszych kroków jest podjęcie decyzji, której platformy chmury publicznej użyć do dostarczenia usług chmury publicznej i/lub infrastruktury, która pomoże zasilić chmurę hybrydową.Jak już wspomnieliśmy, jest to złożona decyzja, biorąc pod uwagę wiele kwestii związanych z takimi kwestiami, jak funkcje i ceny.Musisz także pomyśleć nie tylko o tym, jak usługi dostawcy chmury działają w jego chmurze, ale także o tym, jak integrują się z infrastrukturą prywatną w ramach strategii hybrydowej.

Oto kilka pytań, które należy zadać podczas poruszania się po tym trudnym terenie.

1. Czy dostawca chmury posiada oficjalny framework chmury hybrydowej?

Obecnie wielu dostawców usług chmurowych — w tym wszystkie chmury publiczne z Wielkiej Trójki — ma platformy zaprojektowane specjalnie po to, aby pomóc firmom we wdrażaniu hybrydowych środowisk chmurowych i zarządzaniu nimi.Amazon ma AWS Outposts i EKS Anywhere.Google ma Anthos.Microsoft oferuje Azure Stack i Azure Hub.

Te frameworki są zazwyczaj najłatwiejszym sposobem budowania chmury hybrydowej.Niekoniecznie są one jednak najbardziej opłacalne i mają tendencję do blokowania Cię w narzędziach zarządzania konkretnej platformy chmury publicznej dla Twojego środowiska hybrydowego.Ponadto niektóre z tych struktur wymagają użycia określonego sprzętu, zamiast umożliwiać budowanie chmury hybrydowej przy użyciu infrastruktury, którą już posiadasz.

Z tych powodów możesz również przyjrzeć się platformy chmury publicznejktóre mogą być używane do tworzenia hybrydowych środowisk chmurowych, ale niekoniecznie oferują frameworki stworzone specjalnie dla tego przypadku użycia.Jeśli wybierzesz tę drogę, prawdopodobnie będziesz korzystać z narzędzi do zarządzania od zewnętrznego dostawcy, takiego jak ServiceNow lub ManageEngine.Te rozwiązania będą trudniejsze do zintegrowania, ale są bardziej neutralne dla chmury.Mogą również kosztować mniej.

2. Czy użyjesz Kubernetes?

Wdrażanie aplikacji za pośrednictwem Kubernetes może być łatwym sposobem na zbudowanie chmury hybrydowej.Umożliwia wykorzystanie Kubernetes do scentralizowania i standaryzacji procesów wdrażania i zarządzania, niezależnie od tego, jaka infrastruktura — publiczna czy prywatna — obsługuje Twoje aplikacje.

Jeśli przyjmiesz strategię chmury hybrydowej opartą na Kubernetes, głównym czynnikiem przy wyborze platformy chmury publicznej będzie to, która platforma oferuje usługi Kubernetes i jak dobrze integruje się z infrastrukturą innych firm.Usługi Kubernetes, takie jak Google Anthos, które Google uruchomił z wyraźnym celem umożliwienia Kubernetes pracy z dowolną infrastrukturą, są prawdopodobnie lepiej dostosowane do strategii hybrydowej niż usługi takie jak AWS EKS, który nie jest obecnie tak niezależny od infrastruktury (chociaż stał się tym bardziej poprzez uruchomienieEKS Wszędzie).

3. Jakie narzędzia IaC obsługuje chmura?

Możliwość korzystania z tych samych szablonów infrastruktury jako kodu (IaC) w środowisku chmury hybrydowej znacznie ułatwia wdrażanie obciążeń, niż gdyby trzeba było używać jednego zestawu szablonów IaC dla platformy chmury publicznej, a innego dla obciążeń hostowane na prywatnej infrastrukturze.

Większość narzędzi IaC innych firm może być używana w dowolnej chmurze publicznej lub środowisku lokalnym.Jednak natywne usługi IaC z platform chmury publicznej, takie jak AWS CloudFormation, zwykle działają tylko z samymi chmurami publicznymi, co może być ograniczeniem, jeśli masz strategię chmury hybrydowej.

4. Jak dobrze platforma IAM chmury obsługuje chmurę hybrydową?

Ogólnie rzecz biorąc, struktury zarządzania tożsamością i dostępem (IAM) platform chmury publicznej są przeznaczone do zarządzania dostępem tylko do obciążeń działających w tych chmurach.Czasami jednak możliwe jest rozszerzenie ról uprawnień na środowiska hybrydowe, co upraszcza zarządzanie dostępem.Możeszzrób to z AWS, na przykład lub z Azure Active Directory.

5. Czy brałeś pod uwagę opłaty za wyjście?

Ponieważ opłaty wychodzące (opłaty pobierane przez dostawców usług w chmurze za określone rodzaje przenoszenia danych) mogą być większa część rachunku za przetwarzanie w chmurze, należy dokładnie ocenić harmonogramy opłat za ruch wychodzący wszystkich rozważanych platform chmury publicznej.

Zwróć szczególną uwagę na to, jak ich ceny wychodzące mogą wpłynąć na architekturę hybrydową, którą planujesz zbudować.Na przykład, jeśli będziesz korzystać z wirtualnej chmury prywatnej (VPC), oceń konsekwencje kosztowe przenoszenia danych do iz VPC.

6. Jakie usługi sieciowe są oferowane?

Mówiąc o VPC, VPC i inne usługi sieciowe są często ważnym elementem integracji infrastruktury prywatnej z chmurami publicznymi.Usługi sieciowe również bywają bardzo złożone i zróżnicowane;na przykład Azure VPN Gateway i Azure ExpressRoute umożliwiają łączenie infrastruktury prywatnej z chmurą publiczną platformy Azure, ale robią to w nieco inny sposób.

Chodzi o to, że powinieneś przeprowadzić badania, aby dokładnie określić, jakie rodzaje usług sieciowych oferuje każda chmura publiczna i które najlepiej pasują do twoich planów chmury hybrydowej w oparciu o funkcje i ceny.

Wniosek

Dowolna platforma chmury publicznej Mócfunkcjonować jako część architektury hybrydowej.Chmury publiczne różnią się jednak znacznie w obszarach, od cen wychodzących i funkcji sieciowych po zarządzanie chmurą hybrydową i usługi Kubernetes.Oceń wszystkie te obszary, decydując, która platforma chmury publicznej najlepiej pasuje do Twojej wizji chmury hybrydowej