Skontaktuj się z nami
LEO

Numer telefonu : 13486085502

Światłowód: czy ultraszybki internet może zmienić miasto?

June 30, 2022

Dla konsultanta technologicznego Breta Rhodusa najnowsze przedsięwzięcie Google to niesamowita okazja biznesowa.

„To może zmienić zasady gry” – mówi.„Szansa dla przedsiębiorców jest znacząca”.

Jednak dla urzędnika zajmującego się dostawami dzieł sztuki, Danniego Parelmana, jest to tylko szansa na pobranie większej ilości muzyki.

Kalifornijski gigant internetowy rozpoczął instalację kabla światłowodowego, który zapewni mieszkańcom Kansas City prędkość pobierania do 1 Gb/s – około 100 razy większą niż szerokopasmowa usługa internetowa dostępna obecnie dla większości Amerykanów.

W dziesiątkach wywiadów na ulicach, w sklepach, biurach i kawiarniach Kansas City - obszaru metropolitalnego położonego na granicy stanu Kansas-Missouri - mieszkańcy i ludzie biznesu byli zgodni, że projekt byłby świetny dla miasta.

 

Analitycy twierdzą, że projekt o nazwie Google Fiber to przyszłość sieci.

Ale prędkość będzie o wiele większa niż obecnie dostępna, że ​​nawet osobom zaznajomionym z tą koncepcją trudno będzie sobie wyobrazić, jak wpłynie to na branże i życie.

Chociaż nasiona internetu kiełkowały w laboratoriach Departamentu Obrony USA, a wiele najbardziej innowacyjnych firm internetowych ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych, Amerykanie mają znacznie wolniejszy internet niż mieszkańcy wielu innych krajów uprzemysłowionych.

Według Netindex.com średnia prędkość szerokopasmowego Internetu w Stanach Zjednoczonych wynosi 12,84 Mb/s.To sprawia, że ​​USA są 31. na świecie (Wielka Brytania jest 32. z prędkością 12,4 Mb/s).

Ultraszybkie prędkości, jakie daje technologia światłowodowa, to naturalny postęp w rozwoju amerykańskiej infrastruktury telekomunikacyjnej – mówi Aaron Deacon, członek zarządu Social Media Club w Kansas City i konsultant ds. marketingu technologii.

„W ten sposób zmierza świat” – mówi.

 

„Istnieją inne miejsca na świecie, które mają tego rodzaju łączność, ale w Stanach Zjednoczonych adopcja jest dość powolna”.

 

Na początku ultraszybkość może po prostu oznaczać, że ludzie będą korzystać z tych samych witryn i usług internetowych, z których już korzystają, tylko szybciej.

„Ludzie mówią: „och, YouTube będzie po prostu szybszy”. To rodzaj żartu – mówi Deacon.

„Ale w rzeczywistości posiadanie szybkiego serwisu YouTube i filmów bez buforowania oraz natychmiastowego pobierania filmów fabularnych jest dość znaczącą zmianą w sposobie, w jaki wideo może działać”.

Wysoka prędkość umożliwi małym firmom i pracownikom biur domowych prowadzenie wideokonferencji w wysokiej rozdzielczości bez problemów, opóźnień i buforowania, które często występują w przypadku sieci kablowych lub DSL.

 

Umożliwi większe wykorzystanie chmury obliczeniowej przez małe firmy, na przykład poprzez umożliwienie im utrzymywania baz danych klientów i systemów księgowych online zamiast na kosztownych serwerach lokalnych.

„Kiedy ludzie biznesu będą mogli współpracować i pracować razem i nie muszą się martwić o opóźnienia – kiedy nie jesteś sfrustrowany ograniczeniami prędkości Internetu – rzeczy naprawdę zaczynają się psuć i robią niesamowite rzeczy” – mówi Dave Greenbaum, właściciel firma zajmująca się naprawą komputerów z Kansas City, która przewiduje gwałtowny wzrost innowacji w małych firmach.

Poza oczekiwanym dobrodziejstwem dla firm analitycy przewidują, że może to wpłynąć na prawie każdy aspekt życia osobistego ludzi.

Posiadanie niedrogiego superszybkiego Internetu w domu umożliwi szybszą i bardziej wydajną telepracę, która może zepchnąć samochody z dróg, twierdzą analitycy.